Zrób codziennie jeden mały krok, 

który przybliży Cię do celu!

Wiedza

przeczytaj, odtwórz, działaj!

W tym tygodniu 04.05-09.05.2021:

wyzwanie tygodnia

Trening jogi- Pozycje stojące

Trening funkcjonalny całego ciała wykonasz w każdych warunkach. Czas treningu to 10-40 minut, w zależności od stopnia zaawansowania i dyspozycji czasowej. Nie potrzebny jest ci żaden (lub prawie żaden) sprzęt.

porada eksperta

Przygotowanie do pracy na najwyższym poziomie

Porady Ekspertaobszar: aktywność/odżywianie to krótka wypowiedź w formie wideo, 5-15 min dotyczące tematyki odżywiania i aktywności, porady są lekkostrawne i sprawdzone z aktualną wiedzą i nauką. Praktyki ekspertów można od razu wdrażać i tym samym poprawiać jakość swojego życia.

krotka porda

Jak produkty odzwierzęce wpływają na środowisko?

Krótka porada – mamy dla Ciebie proste, szybkie wskazówki na temat dbania o kondycję swojego ciała i umysłu. Pamiętaj, że zmiana nawyku zaczyna się od małych kroków!

artykul

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu?

Artykuł na 2 min czytania: Nasze zdrowie zależy głównie od nas. Styl naszego życia  ma ogromny wpływ na naszą sylwetkę, samopoczucie oraz poziom energii. Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy artykuł z praktycznymi wskazówkami z fundamentalnych obszarów zdrowia,  które możesz zastosować od zaraz.

zajęcia

Poniżej znajdziesz plan zajęć na każdy dzień.

Zobacz dostępne nagrania z zajęć na Aviva World

Nagrania z Power Meetingów i wszystkie pozostałe nagrania wideo znajdziesz na dole w playerze

kasia
Katarzyna Kolada
arek
Arkadiusz Ptaszkowski

Power Meeting

Czujesz, że tracisz sprawność i energię przez pracę siedzącą? Te sesje są dla Ciebie! 15 min ćwiczeń przy stanowisku pracy, najbardziej potrzebnych dla zdrowia kręgosłupa, lepszego samopoczucia, poprawy produktywności w drugiej części dnia. Spalimy ok. 200 kcal, poprawimy energię na ok. 2 godziny. Po ćwiczeniach krótka edukacja i odpowiedzi prowadzącego na Wasze pytania. Ideał to 10 min każdego dnia. Minimum dla stałej poprawy to 3-4 sesje w tygodniu. Pozwól sobie na tę krótką przerwę w godzinach pracy.

PONIEDZIAŁKI

09:00 – 09:30

ŚRODY

14:00 – 14:30

Sandra Osipiuk-Sienkiewicz
Sandra Osipiuk - Sienkiewicz

Oddychanie

“Oddech w stresie” to autorski program opracowany w celu terapii zaburzeń oddechowych wynikających z przewlekłego stresu oraz siedzącego trybu życia. Zajęcia mają na celu przywrócenie prawidłowego wzorca oddechowego, naukę kontroli oddechu, a także wspieranie funkcjonalnej pracy układu ruchu i postawy ciała. Trening oparty jest o ćwiczenia ruchowe reedukujące wzorce oraz techniki oddechowe pomagające osiągnąć stan relaksu i skupienia. Całość programu ma zapewnić uczestnikom narzędzia oddechowe przydatne w stresujących sytuacjach oraz w codziennym treningu.

PONIEDZIAŁKI

12:00 – 12:30

Mateusz Banaszkiewicz 2
Mateusz Banaszkiewicz

Mindfulness

Zajęcia relaksacyjne zwiększające wiedzę na temat (opartych na dowodach) sposobów skutecznego radzenia sobie z napięciem. To regularny trening umiejętności regulacji napięcia. Podczas spotkań wywołana zostanie tzw. reakcja relaksacyjna, dzięki której zachowamy większą odporność na obciążające sytuacje w pracy, zregenerujemy się i powrócimy do równowagi. 

WTORKI

15:30 – 16:00

CZWARTKI

12:00 – 12:30

Meeting ID: 336 338 5016 Passcode: 097073
Agnieszka Wyszyńska-Paluch

Joga Twarzy

Starzenie się tkanek ludzkiego organizmu jest procesem naturalnym i nieuniknionym. Jeśli z wiekiem słabnie nasza aktywność fizyczna wpływa to na spadek masy mięśniowej i szybsze starzenie się skóry. Utrzymując zrównoważoną aktywność fizyczną twarzy, można w naturalny sposób hamować postępującą degradację tkanek, wzmocnić masę mięśniową i opóźniać procesy starzenia.
Dzięki ćwiczeniom mięśnie twarzy stają się silniejsze, co zwiększa ich jędrność i napięcie. Praktykując jogę twarzy regularnie, można opóźnić proces starzenia nawet o 10 lat.

CZWARTKI

9:00 – 9:30

Agata Majewska
Agata Majewska

Zdrowy Kręgosłup

Zdrowy kręgosłup w pracy to program ćwiczeń opracowany na potrzeby osób, które spędzają większość dnia w pozycji siedzącej. To połączenie takich technik pracy z ciałem jak: joga, pilates, stretching. Regularny trening to doskonała profilaktyka bólów i schorzeń kręgosłupa: angażuje mięśnie posturalne odpowiadające za stabilizację kręgosłupa, poprawia wydolność mięśni brzucha, wzmacnia plecy i pośladki, rozciąga najważniejsze grup mięśniowe, które przykurczają się w wyniku siedzącego trybu pracy, pomaga w wyrobieniu prawidłowej postawy całego ciała, uczy właściwych nawyków ruchowych, połączony jest z pracą z oddechem, dzięki czemu relaksuje i obniża napięcie. 

9:00 – 9:30

PIĄTKI

Meeting ID: 777 4511 7843 Passcode: vKp6n9 

 

PLAYLISTA WIDEO

odtwórz jeszcze raz

Hits: 3291