Co każdy powinien wiedzieć o krioterapii?

13 kwietnia 2018
Co każdy powinien wiedzieć o krioterapii?

Krioterapia staje się coraz popularniejszą usługą w branży usług zdrowotnych. Jest to szeroko stosowana forma zimnolecznictwa, która ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Zabieg ten uśmierza ból, zmniejsza napięcie mięśniowe, obrzęki, a także stany zapalne.

O tym, co każdy powinien wiedzieć o krioterapii opowiedziała Alicja Bujakowska, fizjoterapeutka z wrocławskiego studia All For Body. 

 

-Zacznijmy od początku, co to jest krioterapia?

– Krioterapia jest to leczenie zimnem.

– Jak wygląda i na czym polega zabieg w komorze?

– Zabieg krioterapii przy wykorzystaniu kriokomory polega na przebywaniu w komorze przez 3 minuty, w kabinie Cryospace, z której korzystamy, panuje temperatura od -110 do -140 stopni Celsjusza.

– Kto może korzystać z krioterapii i czy zabieg jest bezpieczny?

Z krioterapii może korzystać każdy, kto nie ma zdrowotnych przeciwwskazań. Osoby przeszkolone z obsługi komory przed każdym zabiegiem prowadzą wywiad z pacjentem i udzielają szczegółowych informacji odnośnie zabiegu i przeciwwskazań. Krioterapia jest terapią wspomagająca leczenie wielu chorób. Dlatego właśnie polecamy ją w różnych dolegliwościach.

– Jakie jest pozytywne działania krioterapii?

Krioterapia wpływa rewitalizująco na cały organizm, wzmaga produkcję hormonów szczęścia- endorfin, wpływa na poprawę wydolności organizmu, wspomaga organizm w walce z dolegliwościami bólowymi, wpływa na krążenie krwi, przez co lepiej odżywia tkanki.

– Jakie pozytywne działanie krioterapii widoczne jest u osób, które uprawiają sport wyczynowo?

– Przede wszystkim zabieg przyspiesza regenerację po treningu i jest przydatny w budowaniu większej wydolności organizmu.

– Jak często powinno poddawać się krioterapii?

– Z kriokomory można korzystać nawet codziennie, jak we wszystkim zalecana jest regularność, wtedy zabieg daje najlepsze efekty.

– Czy są jakieś skutki uboczne tego zabiegu?

– Przy zachowaniu właściwej metodyki zabiegu i przestrzeganiu przeciwwskazań nie powinny występować działania niepożądane.

– Czy jako specjalistka widzisz jakieś szczególne przeciwwskazania?

– Jest to przede wszystkim nadwrażliwość na zimno oraz inne choroby, głównie przewlekłe, o których każdy klient zostanie poinformowany przed przystąpieniem do zabiegu.

– Jakie rady dałabyś osobom, które myślą o tym zabiegu w Waszym wrocławskim studio All for Body?

– Podczas samego zabiegu nie należy mieć na sobie żadnych metalowych rzeczy, kobiety powinny przyjść w biustonoszach bez metalowych fiszbin lub w topie- najlepiej bawełnianym. Po zabiegu zaleca się przynajmniej 15 minutowy trening na bieżni lub rowerku stacjonarnym.

– Jak drogie są zabiegi krioterapii? Od czego uzależniona jest cena?

– Zabieg krioterapii dla jednej osoby kosztuje np. 100 zł, jednak cena może ulec zmniejszeniu przy kilkuosobowej grupie, do schładzania kabiny wykorzystywany jest azot, który niestety nie należy do najtańszych. Jednak z całą pewnością jest to zabieg wart swej ceny, można powiedzieć, że ma wręcz zbawienny wpływ na nasze organizmy.

 

Alicja Bujakowska– w All for Body pracuje jako masażystka. Służy radą w problemach układu ruchowego. Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pasjonatka zdrowego trybu życia.

 

 

 

 

 

 

Usługa krioterapii dostępna jest we wrocławskim klubie All for Body przy ul. Ludwika Rydygiera 2A.