W kobiecie siła- wywiad z Justyną Grabowską, jedną z najlepszych zawodniczek bikini fitness w Polsce

26 kwietnia 2018
W kobiecie siła- wywiad z Justyną Grabowską, jedną z najlepszych zawodniczek bikini fitness w Polsce

Bikini fitness to jedna z kategorii kulturystyki skierowana do pań. Women’s Bikini Fitness został wprowadzony w roku 2011. W konkursie oceniane są zarysy sylwetki, proporcje, napięcie mięśni, zdrowy wygląd. Niepożądane są tu twarde, zarysowane mięśnie oraz za mocne „docięcie” (bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej).

 

O pasji do sportu i konkursach opowiedziała Justyna Grabowska– inwestorka All for Body Warszawa Wola, jedna z najlepszych zawodniczek bikini fitness w Polsce.

 

– Czym jest bikini competition? Czy to to samo co kulturystyka? 

– Bikini fitness jest to jedna z kategorii kulturystyki. Uznawana jest za najpiękniejszą cześć zawodów. Ocenie podlega nie tylko sylwetka, ale także prezencja, strój, makijaż, fryzura i wiele innych elementów.

 

– Jak narodziła się u Ciebie pasja do pięknego ciała? 

– Od dziecka uwielbiałam sport i aktywność fizyczną. Począwszy od lekkoatletyki przez fitness, kulturystykę, na crossficie kończąc. Piękne ciało jest tak zwanym efektem ubocznym.

 

–  Dlaczego postanowiłaś wziąć udział w rywalizacji bikini competition?

– Byłam zachwycona tym, jakie piękne ciała mają zawodniczki i zamarzyłam o takim samym. A że marzenia trzeba spełniać, nie czekać aż same się spełnią, to ponad 3 lata temu podjęłam decyzję o starcie.

 

– Czego wymaga od ciebie ta dziedzina sportu?

– Kulturystyka wymaga niesamowitej systematyczności, wytrwałości i wielu wyrzeczeń. Mało kto jest w stanie poświęcić się całkowicie przygotowaniom, które trwają wiele miesięcy, a czasem lat. Moim zdaniem, wszystko zależy od genetyki, ale i ciężkiej pracy. Trudne treningi 5 razy w tygodniu plus dieta, która jest nieodłącznym elementem w drodze do sukcesu.

 

– Jakie masz na swoim koncie największe sukcesy? 

– Moje największe osiągnięcia sportowe to: 2 miejsce Debiuty Fitness i Kulturystyka Wszech Federacji WFF-WBBF Poland oraz WPF 2015, 3 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski WPF w Siedlcach 2015, 5 miejsce w Mistrzostwach Świata IBFF Koper w  Słowenii w 2015 roku, 1 miejsce w Pucharze Polski WFF WBBF 2015 – 3 miejsce Mistrzostwa Świata WFF WBBF 2015 i miejsce 4 Miss Universe Bruksela 2015.
Po 2 latach przerwy wróciłam ponownie na scenę i udało mi się wywalczyć 3 miejsce na debiutach IFBB w lutym, w Krakowie. W kwietniu odbyły się także Mistrzostwa Polski Federacji IFBB, na których znalazłam się w TOP 6 najlepszych zawodniczek bikini w kraju, z czego jestem bardzo dumna.

 

– Czy spotkałaś się z negatywnymi komentarzami na temat bikini competition? Jak sobie z nimi radzić?

– Oczywiście. Zawsze będę zwolennicy i przeciwnicy tego sportu, ale jak wiadomo, wszystkich nigdy nie uda nam się zadowolić i trzeba robić to, co się kocha oraz co daje nam satysfakcję. Bez względu na opinię innych.

 

– Na świecie panuje kult ciała, przez to kobiety często mają wiele kompleksów, nie potrafią znaleźć złotego środka pomiędzy dbaniem o siebie, a swego rodzaju, obsesją na temat atrakcyjnego wyglądu. Co zrobić, żeby zachować równowagę? 

– Życie w harmonii z własnym ciałem jest kwestią bardzo ważną, ale też bardzo trudną. Zawodnicy i zawodniczki, którzy mają piękne ciała, mimo wszystko, uważają że zawsze jest coś do poprawy w ich sylwetce. Trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze i należy nauczyć się akceptować swoje drobne kompleksy, bo każdy je ma, nikt przecież nie jest idealny.

 

– Jesteś inwestorką klubu Warszawa Wola. Jak udaje Ci się godzić prowadzenie własnego biznesu i tak intensywne uprawianie sportu? 

– Niestety, w okresie startowym wiele rzeczy schodzi na drugi plan, ale przy odrobinie dobrych chęci i organizacji jesteśmy w stanie pogodzić wszystko. Jestem człowiekiem, który im więcej ma na głowie, tym lepiej potrafi się zorganizować.

 

– Co doradziłabyś ludziom, którzy myślą o stworzeniu własnego klubu z All for Body?

– Jest to świetna opcja dla ludzi, którzy myślą o własnym biznesie, ale nie mają odwagi w pojedynkę podjąć się takiego wyzwania.

 

 

 

Z Justyną Grabowską można ćwiczyć w klubie All for Body Warszawa Wola.