FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie usługi są świadczone w ramach próbnego dnia zdrowia?

W ramach próbnego dnia zdrowia świadczymy takie usługi jak:
– 2-3 godziny stretchingu przy biurkach z edukacją zdrowia (powermeeting)
– 2-3 godziny masażu biurowego (po 15 min na osobę) lub konsultacje indywidualne wraz z pomiarem składu ciała z dietetykiem/trenerem
– 1 godzina wykładu o profilaktyce zdrowia i energii życiowej.

2. Ile czasu zajmuje próbny dzień zdrowia?

Próbny dzień zdrowia zajmuje 3 godziny. Najczęściej odbywa się w godzinach od 13-16. W trakcie próbnego dnia zdrowia pracownicy firmy mogą skorzystać ze wszystkich wyżej wymienionych usług.

3. Jakie usługi oferujemy

– Dzień zdrowia (czytaj opis powyżej)

– Stretching przy biurkach z edukacją zdrowia (specjalista, trener czy fizjoterapeuta pracuje na open space, obejmując w ciągu 15 minut około 15 stanowisk pracy, gdzie pokazuje od 6 do 8 ćwiczeń, które są skoncentrowane na rozluźnieniu mięśni pośladków, ud, pleców, szyi oraz karku. Ćwiczenia są wykonywane w pozycji siedzącej i stojącej, nie stanowią problemu do wykonania w strojach biurowych i biznesowych, nie zaburzają pracy całego zespołu oraz są w pełni bezpieczne.
Podczas każdej sesji jest przekazywana wiedza o zdrowym stylu życia z zakresu:
odżywiania, regeneracji, aktywności fizycznej oraz obniżeniu stresu.

– Masaż biurowy (usługa jest wykonywana przez masażystę na urządzeniu mobilemat (nakładka na biurko do masażu biurowego) lub na krześle do masażu biurowego). W trakcie wykonania tej usługi istnieje możliwość włączenia muzyki relaksacyjnej. Usługa może być wykonywana w osobnym pomieszczeniu (2X2 m2), jak również na open space, korytarzach lub w innych miejscach odpowiednio przez nas dostosowanych do tej usługi. Masaż biurowy trwa 15min dla każdego pracownika. Jest skoncentrowany na rozluźnieniu mięśni szyi, karku lub ewentualne łopatek.

– Wykłady i warsztaty na temat zdrowia (Wykłady najczęściej odbywają się na open space lub w salach konferencyjnych, możemy przeprowadzić go także na imprezach integracyjnych. Czas wykładu jest dopasowany do potrzeb klienta, ale sugerujemy od 45 do 90 min. W naszej ofercie można znaleźć 50 tematów dotyczących zdrowego trybu życia, tematyka może być ogólna, ale i również bardzo specjalistyczna, dotycząca konkretnych dziedzin).

Warsztaty – dla 20-30 osób – celem jest zbudowanie świadomości. Warsztaty są prowadzone przez 3 najbardziej doświadczone osoby z All For Body. Obejmują takie zagadnienia jak: wellness, zapobieganie wypalenia zawodowego, jak i
również tematykę specjalistyczną. Mają charakter ćwiczeniowy. Pracujemy z materiałami online, case study, pracy w grupach, w zespołach. Do ćwiczeń wykorzystujemy produkty spożywcze, przygotowujemy niespodzianki oraz konkursy, powiązane z celem charytatywnym.

4. Co należy przygotować w biurze?

Karta dostępu dla osoby, która prowadzi stretching biurowy, karta dostępu dla osoby, która wykonuje masaż (ewentualnie parking oraz pokój 2X2m2 do masażu).

5. Gdzie świadczymy usługi?

Swoje usługi prowadzimy zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach.

6. Czy prowadzimy usługi w języku angielskim?

Tak, prowadzimy usługi również dla anglojęzycznych zespołów.

7. Zespoły rozproszone w całym kraju – jakie rozwiązania?

Autorska aplikacja do coachingu online, gdzie za pomocą czatu lub wideo można skonsultować się ze specjalistami (indywidualne konsultacje dostosowane do potrzeb pracownika)

8. Firma produkcyjna (praca zmianowa, przy taśmie) – rozwiązania?

– Zaprojektowanie i stworzenie rehabroomu (pokój rehabilitacyjno-treningowy ze specjalistą)
– Konsultacje i pomiary biometryczne na specjalistycznych urządzeniach
– Treningi/ćwiczenia przed, po lub w trakcie przerwy minimalizują ryzyko kontuzji, poprawiają świadomość, samopoczucie, prowadzą do zmiany nawyków.

9. Jak często prowadzone są usługi i jak długo trwa program?

Nasza oferta jest dopasowana do potrzeb i możliwości klienta, od pojedynczych eventów do programów strategicznych z przypisanymi KPI oraz benchmarkami.

10. Imprezy integracyjne – rozwiązania?

Prowadzimy treningi pokazowe, szkolenia/warsztaty oraz konsultacje.

11. Employer branding i PR pracodawcy?

Gadżety obrandowane znakami firmowymi, związane z zdrowym trybem życia, wideo o akcjach wellness z wypowiedziami 1-3 osób organizatorów, nagranie wykładów i ich udostepnienie wszystkim członkom zespołu.

12. Raporty, statystyki i KPI programów?

W standardzie naszych działań przy współpracy czy umowach rocznych raportujemy statystyki zaangażowania i ankiety satysfakcji pracowników cyklach kwartalnych ze świadczonych usług. W ramach podsumowania programu analizy stopnia wykorzystania usług, raportujemy wyniki ankiet diagnostyki z analizą stylu życia oraz obszarów w których członkowie zespołu najbardziej oczekują wsparcia firmy.

13. ROI programów wellness?

Zmniejszenie dni chorobowych, poprawa wydajności pracy, poprawa wizerunku pracodawcy, poprawa relacji między pracownikiem a pracodawcą. Wyodrębniamy grupę, która wchodzi do programu wellness i już po okresie 12 miesięcy jesteśmy w stanie pokazać poprawy kluczowych wskaźników, które mają wpływ na koszty firmy.

14. Dobre praktyki wellness w Twojej firmie?

Zaangażowanie liderów, managerów, członków rządu firmy, wyższy stopień zaangażowania pracowników, dobra atmosfera w pracy. Jedna osoba z ramiona firmy do kontaktu. Wykorzystanie know how mając podobne problemy, firmy są uczone nowych
rzeczy na podstawie doświadczeń firmy obsługującej.

15. Podejście 360

Od ergonomii miejsca pracy, rehabroomów, dostarczenia zdrowej żywności w smart lodówkach, zaangażowany zespół, skutecznie prowadzony program wpływający na zmianę nawyków, po raporty oraz analizy o zdrowym stylu życia w twojej firmie. Przygotujemy program szyty na miarę Twoich potrzeb niezależnie od skali. Możliwość wyliczenia i analizy polepszenia POI poprzez nasze usługi. Zapełniamy kompleksowe usługi dla twojej firmy przez sprawdzone rozwiązania.

Pobierz RAPORT WELLNESS 2020

Pobierz BEZPŁATNY raport “Profilaktyka zdrowia w firmie” – nasza obszerna analiza poparta doświadczeniem.

POBIERZ ZA DARMO

Hits: 2056